do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe
Czy ściemnianie oświetlenia przynosi oszczędności?
Czy ściemnianie oświetlenia przynosi oszczędności?

Czy ściemnianie oświetlenia przynosi oszczędności?

Ściemniając oświetlenie dostosowujemy je do swoich indywidualnych potrzeb obniżając zużycie energii, a co za tym idzie wpływając na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.
Jeśli chodzi o poziom oszczędności to odpowiedź nie jest jednoznaczna. Możemy jednak skupić się na konkretnym przykładzie a mianowicie: jeśli mamy zamontowaną lampę z trzema żarówkami Wi-Fi o mocy 13W każda to łączy pobór mocy wynosi 39W. Jeśli potrzebujemy tak dużej ilości oświetlenia to z takim zużyciem prądu musimy się liczyć. Jeśli jednak wykonujemy czynności nie wymagające tak dużego natężenia światła wówczas możemy żarówki Wi-Fi ściemnić np. do 5W każda i wówczas zużycie wyniesie zaledwie 15W. Różnica to aż 25W. 

Należy jednak pamiętać, że żarówki Wi-Fi cały czasie są w trybie „stand by” (tak samo jak telewizory, czy też inne urządzenia elektryczne, którymi sterujemy pilotem, czy też smartfonem). Oznacza to, że nawet jeśli mamy wyłączone światło to i tak każda żarówka pobiera 0,5W prądu na godzinę. Jest to jednak tzw. koszt komfortu, który musimy ponieść, chcąc mieć możliwość zdalnego sterowania oświetleniem za pomocą telefonu komórkowego oraz dostosowywania go do własnych potrzeb.Chcąc dbać o środowisko naturalne pamiętaj, aby jeżeli przez dłuższy okres czasu nie będziesz używać urządzeń, które są w trybie „stand by” całkowicie wyłączyć je z prądu.

 

Różnice w rachunkach za energię elektryczną mogą być różne w zależności od trybu życia, indywidualnych preferencji, nasłonecznienia naszych pomieszczeń itp.  W dłuższym horyzoncie czasu pozwala zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy. Dlatego też, decydując się na wymianę oświetlenia warto zdecydować się na nieco droższe żarówki Wi-Fi marki  Spectrum SMART.

Poza oszczędnościami zyskujemy dodatkowo wygodę. Zawsze jesteśmy w stanie dostosować natężenie oświetlenia do własnych potrzeb, tak aby było nam komfortowo, aby nasze oczy się nie męczyły podczas pracy, czytania, czy też oglądania telewizji.

Mając żarówki Spectrum SMART nie tylko zaoszczędzisz, ale również będziesz mógł budować odpowiedni klimat pomieszczeń, zwiększać tym samym ich funkcjonalność. Szybko, precyzyjnie będziesz w stanie zarządzać światłem w pomieszczeniach. Inteligentne oświetlenie sprawdzi się w szczególności w pomieszczeniach, które w ciągu dnia pełnią różne funkcje. Często bowiem jest tak, że połączona jest kuchnia z jadalnią oraz salonem z TV, a czasami również jest to miejsce do spania. Zatem w tym samym pomieszczeniu przygotowujemy posiłki, spożywamy je, oglądamy TV, odpoczywamy, gramy z dziećmi w gry, czytamy książki, a nawet śpimy… jak wówczas dobrać jedno oświetlenie, aby było odpowiednie dla wykonywania wszystkich tych czynności mając na uwadze komfort i nasze zdrowie?

Jest to niemożliwe z „zwykłej” żarówce, chyba że zamontujemy inteligentne żarówki Spectrum SMART. Wówczas będziesz mógł ściemniać, rozjaśniać, zmieniać temperaturę barwową, a nawet kolor światła (decydując się na żarówki RGB) w zależności od obecnych preferencji.

Podobnie istotne znaczenie ma oświetlenie w pokoju dziecięcym, kiedy to po powrocie ze szkoły dzieci odrabiają lekcje i potrzebują dobrego, zdrowego dla ich oczu oświetlenia o odpowiedniej barwie oraz mocy. Z kolei wieczorem, usypianiu dzieci sprzyjało będzie ciepłe, kojące, dyskretne oświetlenie pozwalające na wyciszenie się i spokojny sen.

Mając żarówki Spectrum SMART wszystko będziesz mógł ustawiać za pomocą telefonu komórkowego, zgodnie z potrzebami, z panującymi warunkami pogodowymi na zewnątrz.

Ponadto, podczas przyjęcia urodzinowego, czy też zabaw będziesz mógł zmienić kolor światła na ulubiony np. różowy i nie wymaga to wymiany każdorazowo na inne żarówki LED – wszystko to osiągniesz odpowiednio dobranymi żarówkami LED RGB Wi-Fi Spectrum SMART.

Kupujesz zatem jeden raz, a zyskujesz wiele możliwości.
 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl