Wersje językowe
NOWA KLASA - TAK SAMO WYDAJNE ŚWIATŁO :)
NOWA KLASA - TAK SAMO WYDAJNE ŚWIATŁO :)

Zacznę od tego co się nie zmieni w produktach naszych marek: Spectrum LED oraz Spectrum SMART nadal będą tak samo wydajne oraz przyjazne dla środowiska!

Od 31 lat dostarczamy na rynek oświetlenie i od zawsze stawialiśmy na jakość, bezpieczeństwo, jak również zgodność z wszelkimi obowiązującymi wymogami prawnymi.

Również teraz - jesteśmy gotowi na to, aby dostarczać Państwu takie właśnie produkty! Co więcej przygotowaliśmy kampanię mającą na celu informowanie użytkowników o zmianach, o tym, na co warto zwracać uwagę :)

 

Zachęcamy do zapoznania się

 

Kiedy nastąpią zmiany?


1 września 2021 roku wejdą w życie zapisy rozporządzeń Komisji Europejskiej określające nowe wymagania wobec źródeł, modułów i opraw LED.
Przeskalowane klasy efektywności energetycznej produktów naszych marek: Spectrum LED oraz Spectrum SMART pojawią się na opakowaniach oraz na stronie www już od 1 września 2021. Jednakże, przez okres 18-tu miesięcy (tj. do marca 2023r.) w sprzedaży mogą nadal znajdować się produkty z dotychczasowym oznaczeniem klas - dotyczy to źródeł i opraw wprowadzonych przed 1 września 2021. Po upływie tej daty opakowania należy okleić nową tabelą EEI.

 

Czemu mają służyć?


Podstawowym założeniem wprowadzenia nowych norm jest zwiększenie energooszczędności urządzeń LED. Sformułowano definicje określające parametry graniczne źródeł LED, wyłączenia z rozporządzeń oraz kilkanaście definicji parametrów wielkości fizycznych, a także elementów i urządzeń pomocniczych stosowanych w oświetleniu LED.

 

Co się zmieni?


Według nowych unijnych przepisów ze skali efektywności energetycznej znikają plusy, natomiast w ich miejsce powraca znany sprzed 20-lat zakres liter od A do G. Ma to zapewnić większą czytelność etykiety dla konsumentów.

Co to oznacza dla użytkownika?


Likwidacja plusów na etykiecie oznacza przeskalowanie. To co się zmienia, to postrzeganie strumienia świetlnego i mocy oraz metoda obliczania klas efektywności. Dlatego produkty, które do tej pory były w najwyższej klasie A++ mogą trafić do klasy B lub niższej, a te z klasy A nawet do klasy G - w zależności od kierunkowości i mocy. Nie występuje jedna sztywna reguła określająca wynik zmiany litery po przeskalowaniu.

 

Co więcej dla Państwa przygotowaliśmy?


Nowa etykieta energetyczna została wyposażona w QR code. Dzięki niemu i za pomocą smartfona, będzie możliwe sprawdzenie dodatkowych informacji o produkcie w specjalnej bazie EPREL.

 

 

ZOBACZ DEDYKOWANĄ STRONĘ, KTÓRĄ PRZYGOTOWALIŚMY Z MYŚLĄ O NASZYCH KLIENTACH: KLIKNIJ TUTAJ

 

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl