do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe

Szynoprzewody to rozwiązanie znane od dawna. Trend przywędrował do Polski z zachodu i szybko zyskał szerokie grono zwolenników, ze względu na prostotę, nowoczesność i funkcjonalność. Dotychczas wykorzystywano je głównie w przestrzeniach użytkowych. Obecnie są coraz częściej montowane również we wnętrzach mieszkalnych. Oświetlenie szynowe może pełnić funkcję głównego lub dodatkowego źródła światła, o charakterze dekoracyjnym. Trudno wyobrazić sobie bez niego nowoczesne wnętrza domowe, ale także powierzchnie handlowe, muzea, galerie czy restauracje. By mogły spełniać swoje funkcje konieczny jest wybór odpowiedniej oprawy do szynoprzewodów.

Oświetlenie szynowe – największe korzyści

Szynoprzewody to rozwiązanie bardzo estetyczne, ale i praktyczne. Możliwości rozmieszczenia poszczególnych punktów świetlnych są praktycznie nieograniczone. Od zwykłego oświetlenia różni się tym, że oprawy szynowe mogą być dowolnie wypinane, przesuwane, bez konieczności przerabiania instalacji elektrycznej. Możliwość dopasowania kąta padania światła oraz montażu szyny w pionie jak i w poziomie sprawia, że w każdym wnętrzu można stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Dzięki dużej elastyczności pozwoli optymalnie doświetlić nawet bardzo wymagające, nieforemne pomieszczenia. Idealnie sprawdzi się do rozświetlenia wybranego elementu aranżacji np. stołu, obrazu czy np. ekspozycji w sklepie. Oświetlenie szynowe jest proste i szybkie w montażu. Na plus przemawia także jego uniwersalność. Szeroki wybór opraw na szynoprzewód gwarantuje, że sprawdzi się zarówno w kuchni, jadalni, salonie, łazience czy sypialni.

Jakie oprawy szynowe wybrać

System szynowy umożliwia montaż różnych typów oświetlenia. Rodzaj oprawy warto dopasować do charakteru wnętrza, tak by oświetlenie jak najlepiej spełniało swoje funkcje. Z systemem szynowym można montować następujące rodzaje oświetlenia:

  • reflektory umożliwiające zmianę kierunku padania światła,
  • szynowe lampy wiszące,
  • lampy sufitowe,
  • taśmy LED,
  • plafony
  • oczka i spotliny.

Reflektory na szynoprzewody

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi oprawami do szynoprzewodów są reflektory. Wykorzystywane w ilości kilku sztuk będą świetnym oświetleniem do kuchennego blatu, stołu czy biurka. Wybierając pojedyncze sztuki, wykorzystując jako oświetlenie punktowe można w ciekawy sposób doświetlić wybrany element wnętrza. 

Inteligentne oprawy na szynoprzewody Spectrum Smart

W Spectrum Smart znajdziecie wysokiej jakości, inteligentne oprawy LED, z możliwością zdalnego sterowania oświetleniem, przy użyciu darmowej aplikacji Spectrum Smart. Aplikacja posiada funkcję zmiany temperatury barwowej światła (od ciepłej do zimnej), barwy (wybór z ponad 16 milionów kolorów) i opcję ściemniania. System umożliwia również wydawanie poleceń głosowych i ustawiania harmonogramów, uwzględniających określone godziny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl